Kara Şövalye Yükseliyor

Posted on
The Dark Knigt Rises Batman Kara Şövalye Yükseliyor

ABD’de üç hafta önce gösterime giren ‘The Dark Knigt Rises’, Kara Şövalye Yükseliyor, tüm zamanların gişe sıralamasında zirve tırmanışını sürdürüyor.

Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı Batman üçlemesinin son filmi olan ‘The Dark Knight Rises’, ‘Kara Şövalye Yükseliyor gösterime girdiği üçüncü haftada sadece ABD’de 355 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. Filme gidenlerin ‘ Ben Batman’ım ‘ nidalarıyla sinema salonlarından ayrıldığı Batman The Dark Knight Rises, Kara Şövalye Yükseliyor dünya çapında ise şimdiye kadar 606 milyon dolar hasılat elde ederek ve tüm zamanlar gişe sıralamasında üst sıralara oldukça hızlı bir yükseliş gösterdi.

Tüm zamanların en çok gişe hasılatı getiren filmi ise halen Avatar. Hem Amerika’da hem de tüm dünyada birinciliği Titanic’ ten devralan Avatar açık farkla gişe yarışında önde.

Açılış haftasında en çok gişe yapan film ise yine bir çizgi roman uyarlaması olan Marvel’s Avengers filmi. Avengers sadece Amerika’da 2012 yılının başında 208 Milyon dolarlık gişe hasılatı yapmıştı, The Dark Knight Rises ise 161 Milyon dolarda kaldı.

Batman The Dark Knight Rises’ın Avatar’ın rekorunu kırması zor gibi gözüküyor. Bunda başlıca etkenin, filmin Colarado ‘da bir galasında bir manyağın seyircilerin üzerine ateş açıp onlarcasını öldürmüş olması olarak gösteriliyor.

Sinema Haberleri / NationalTurk