Temmuz 2022’de izlenecek en iyi 5 Netflix dizisi

Posted on
Fenomen Netflix Film Belgeseli Dizi Platformu

Lana Condor’un ”Boo, Bitch“ ve Neil Patrick Harris’in ”Uncoupled“ bu ay mutlaka Netflix ‘de izlenmesi gereken en iyi diziler.

Yaz sıcağının zirvesine ulaştığımızda , Lana Condor’un hayalet komedisinden Muay Thai, diğer adıyla Thai boksunun iç işleyişini vurgulayan yeni bir belgesel dizisine kadar Netflix‘in en yeni şovlarını izleyerek kavurucu güneşten kurtulun.

Bu ay Netflix’teki en iyi 5 dizi için önerilerimiz

“Boo, Bitch” (8 Temmuz’dan itibaren)

Boo Bitch Netflix

Boo, Bitch
“To All the Boys” yıldızı Lana Condor, bu komedi hayalet dizisinde lise çağılarına geri dönüyor. Lana Condor,  bir gece hikayesini yeniden yazmaya karar veren lise son sınıf öğrencisi Erika Vu’yu oynuyor.Sabah onun bir hayalet olduğunu öğrenene kadar.

Lise son sınıftaki iki yakın dost, fark edilmek için son bir hamle yapar. Ancak içlerinden biri hayalet olunca hâlâ imkânı varken hayatı en iyi şekilde yaşamaya çalışır.

Başroldekiler:Lana Condor,Zoe Colletti,Mason Versaw
Yaratıcılar:Lauren Iungerich,Erin Ehrlich,Tim Schauer,Kuba Soltysiak

“Hurts Like Hell” (13 Temmuz’dan itibaren)

Fenomen Netflix Hurts Like Hell

Muay Thai veya Thai boks dünyasından ilham alan Türkçe adı “Cehennem Gibi Acıtıyor”, Tayland’ın ulusal sporunun yasa dışı kumardan şikeye kadar iç işleyişine ve karanlık sırlarına ışık tutuyor. Muay Thai gazileri ile sektörün göbeğinden geçen dramatik sahneler ve derinlemesine röportajlardan oluşan Thai belgesel dizisi, Temmuz ayı için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Netflix’in gerçek bir hikayeden uyarlanan Tayland yapımı yeni mini dizisi Hurts Like Hell, yasadışı kumardan şikeye kadar, bir dönem saygı duyulan Muay Thai sporunun arkasındaki yer altı dünyasını konu ediniyor.

Yapım Yılı : 2022
Oyuncular : Nat Kitcharit, Thaneth Warakulnukroh, Vithaya Pansringarm, Nopachai Chaiyanam, Supakorn Kitsuwon

 

“Resident Evil” (14 Temmuz’dan itibaren)

Fenomen Netflix Resident Evil

Aynı adı taşıyan video oyunu serisine dayanan “Resident Evil”, serinin ikinci TV uyarlamasını ve video oyununun hikayesini arka plan olarak kullanan seriyle ilk canlı aksiyon dizisi uyarlamasını işaret ediyor.

Kendi evreninde geçen bilimkurgu korku dizisi iki hikayeyi takip ediyor: birinde çift yumurta ikizleri Billie ve Jade, babalarını ve Umbrella Corporation’ın karanlık sırlarını keşfederken, diğeri ise 14 yıl sonra Jade’in hayatta kalmaya çalıştığı bir hikaye. küresel kıyamet.

Bir virüs salgınının küresel kıyamete yol açmasından yıllar sonra, Jade Wesker bir yandan hayatta kalmak için savaşırken bir yandan da olayın sorumlularının peşine düşer.
Başroldekiler:Ella Balinska,Tamara Smart,Siena Agudong

“Keep Breathing” (28 Temmuz’dan itibaren)

Fenomen Netflix Keep Breathing

“In the Heights”ın yıldızı Melissa Barrera, bir uçak kazasının ardından vahşi doğada hayatta kalabilmek için kişisel zorluklarıyla yüzleşmeyi öğrenmesi gereken Liv adında bir New York avukatını oynuyor. Gerilim drama dizisinde Jeff Wilbusch ve Austin Stowell da rol alıyor.

Kanada’nın vahşi doğasının ortasına düşen küçük bir uçaktan kurtulan bir kadın, hayatta kalmak için doğayla ve kişisel sorunlarıyla mücadele eder.
Başroldekiler:Melissa Barrera,Jeff Wilbusch,Austin Stowell

“Uncoupled” (29 Temmuz’dan itibaren)

Fenomen Netflix Uncoupled
Neil Patrick Harris, “Uncoupled”da New Yorklu bir emlakçıyı oynuyor. Uzun zamandır erkek arkadaşı ondan ayrılıp dairelerinden taşındıktan sonra, Harris’in karakteri 40’lı yaşlarında flört etmeye ve baştan başlamanın ürkütücü gerçekliğine doğru ilerliyor.

Uzun süreli partneri tarafından aniden terk edilen New Yorklu bir emlakçı, 40’larındaki bekâr bir adam olarak yeniden flört etmeye başlamak zorunda kalır.

Başroldekiler:Neil Patrick Harris,Tisha Campbell,Brooks Ashmanskas
Yaratıcılar:Darren Star,Jeffrey Richman