Freelance İş Bulmanın 5 Kolay Yolu

Posted on
Freelance İş Bulmanın 5 Kolay Yolu

Freelance iş nasıl bulunur. Bir çok genç beyin Freelance olarak özgür çalışma hayalini kurmaktadır.
Gençler “freelance iş bulmanın ipuçları nelerdir, serbest zamanlı iş bulmak için neler yapmalıyım?” diyerek düşünmektedir.

Belki de ofis açmaları veya orada çalışmanı kendilerine yarattığı disiplinli ortam onların yaratıcılıklarını engelliyor da olabilir.

Şimdi özgürlüğün keyfini çıkartmak siteyen gençlere Freelance iş bulmak için bazı tavsiyeler

Freelance İş Bulmanın Yolları Nelerdir?

Hâli hazırda tam zamanlı bir işiniz varsa, tamamen serbest çalışma yoluna girmeden önce iyi araştırma yapın. 

1. “İnternet Üzerinden Yapılacak İş Bulma” seçenekleri olan sitelere başvurun
Github, Working Nomads, The Remote Working Company, Remote OK, DigitalNomad JobFinder, We Work Remotely, RemoteBase gibi internet üzerinden yapabileceğiniz iş bulma konusunda oldukça geniş seçenekler sunan sitelere göz atmanızda fayda var.

2. İş Platformlarına Üye Olun
Freelance işverenler ile uzmanları bir araya getiren ve her iki tarafın da haklarını koruyan freelance iş platformumuza üye olabilir; Yazılım, Bilişim, Grafik Tasarım, Metin Yazarlığı, Editörlük, Danışmanlık, Satış, Pazarlama, Müşteri Hizmetleri gibi ana kategoriler başta olmak Kreatif Fikirlere sahip olan çok kişi üzere pek çok alt kategoride serbest zamanlı iş yapabilir, yaptırabilirsiniz

3. Freelance İş İlanlarına Başvurun
Proje bazlı işler için tam zamanlı çalışan istihdam etmek istemeyen ya da dönemsel işlere çalışan bulmakta zorlanan işverenler, serbest zamanlı çalışan bulma yoluna gitmekte; özellikle bazı branşlardaki çalışanlar da bağımsız çalışmayı tercih etmekte, böylece serbest çalışma her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Dolayısıyla iş ilanları arasında çok sayıda serbest zamanlı iş ilanı bulunmaktadır. Bu ilanları incelemenizi ve başvuru yapmanızı öneririz.

4. Çevrenize Haber Verin
Arkadaş çevrenizi, yakınlarınızı bilgilendirerek arayışınızın mümkün olduğunca yayılmasını sağlayın.

5. Sabırlı Olun
Zihinsel Olarak Hazırlanın ve her zaman hazı kalın. İsteğinizin anında gerçekleşmemesi hâlinde, vazgeçmek kariyeriniz için kötü bir motivasyon olabilir.
Sabırlı olmak çok önemlidir. Her türlü başarının altında sabır ve istikrar olduğunu unutmayın. Aramaya devam etme ve bekleme aşamasında zihinsel olarak hazırlanmaya çalışmanızı, iş bulmuş gibi evinizi home office haline getirerek bir çalışma köşesi ayırmanızı ya da “coworking spaces” denilen ortak çalışma alanlarını da değerlendirin.

Ve asla yılmayın…

Fenomen Kariyer

One Reply to “Freelance İş Bulmanın 5 Kolay Yolu”

Bir yanıt yazın